Mgr. Ilona Letfusová

„ Příliš často podceňujeme sílu doteku, úsměvu, vlídného slova, naslouchání, objetí, komplimentů nebo starání se o druhého. Každý z nich má potenciál proměnit život. “

 „Ilonko jsi bohyně, Tvoji kraniosakrální terapii jsem podstoupila a jsem nadšená. Velmi doporučuji.“ 

Kateřina, 35 let

 „Milá Ilonko, ze srdce Ti děkuji. Kraniosakrální terapie v Tvém podání je zážitek a léčebný proces v jednom. Tato technika a Tvůj přístup mi ukázaly jiný úhel pohledu na situace, které mě v životě potkávaly. Lépe na ně mé tělo reaguje a cítím se uvolněně. Děkuji. Jsi bohyňa a dějí se u Tebe zázraky! Ráda Tě doporučuji všem těm, kteří by Tvůj přístup potřebovali a uvítali.“

Jana, 36 let

 „Ilčo, chtěl bych Ti poděkovat za kraniosakrální terapii. Potřeboval jsem pomoct cítit se zase dobře ve svém těle, po emočním odpojení. Po několik týdnech začínám vidět, co jsem neviděl, a cítit, co jsem necítil. Děkuji Ti a určitě jsem u Tebe nebyl naposled.“

Zbyněk, 37 let

Mým cílem vždy bylo pomáhat všem těm, kteří hledali a chtěli dosáhnout zlepšení zdravotního stavu a pomoci jim se navrátit do aktivního života. 

Mým dlouholetým zájmem o fyzioterapii a rehabilitaci, jsem si vytvořila pevný základ v poskytování efektivní rehabilitační péče s přesahem dalších směrů v práci s tělem a vědomím.

Každý pacient, klient je pro mě jedinečný, a proto si zaslouží péči, která je přesně přizpůsobená jeho potřebám.

Během své 25leté praxe jsem vystudovala vysokou školu, prošla mnoha kurzy a technikami se zaměřením na fyzioterapii, rehabilitaci, balneologii, dále různými formami práce s myslí, ale i technikami pracující s tělem či dechem včetně mnoha druhů masáží. Neustále jsem hledala nové způsoby práce. Ty jsem nacházela, ale pořád k mé práci s tělem mi něco chybělo. V r. 2009. se kolegyně zmínila o kurzu kraniosakrální terapie, který absolvovala. Také se zmínila o aktuálně připravovaných dalších termínech výcviku. Slovo „kraniosakrální“ se mnou tak silně zarezonovalo, že jsem se do výcviku kraniosakrální terapie, který vedl Dott. Giovanni Conchin přihlásila.

Dott. Giovanni Conchin je Ital a buddhistický láma, který žil 7 let v Tibetu, několik let na Sibiři a jako vědec v té době žijící u Varnsdorfu, si zřídil své vzdělávací centrum. Ve své výuce nám Giovanni poskytnul neskutečně mnoho jak profesních, tak životních zkušeností, vložil do výcviku hluboký duchovní rozměr. Naučil nás pracovat nejen s kraniosakrální terapií, ale i se somatoemocionálním uvolněním.  

S hlubokou úctou děkuji Giovannimu, za vše, co nás naučil.

CST (kraniosakrální terapie), včetně SEU (somatoemocionální uvolnění), mi otevřela cestu sebepoznání. CST + SEU mě naučila přijímat věci, tak jak jsou, bez obviňování, zášti a také to, zda budu nadále žít v bolesti a utrpení, nebo půjdu životem lehčeji.

Těžko se hledají slova, která by popsala, jaký účinek terapie má. Za léta, co s terapii pracuji, jsem je nenašla. Fascinuje mě hloubka účinku, které má terapie na lidské tělo, a hlavně na duši.

Rozhodla jsem se, že vše, co nás Dott. Giovanni Conchin naučil, bych ráda předala dál. Stejně tak, jak nás to učil on.

Práce CST spočívá v doteku. V doteku, který je vědomý, naslouchající, lehký a druhému člověku přínosný a hlavně příjemný. Důležité je udržení doteku, který je neutrální. Umění naslouchat, nehodnotit a přijímat všechny vjemy takové, jaké jsou – je základem této metody. Pokud dokážeme vytvořit lehký a plně naslouchající kraniosakrální dotek, může se nám klientův systém otevřít, sdělit nám svůj příběh a léčebný proces může probíhat bez napětí, invaze či nátlaku.

Ve své práci kombinuji kraniosakrální terapii s dalšími technikami, které znám a které zrovna klient potřebuje. Každý jsme jedinečný, a to co platí pro jednoho, nemusí platit pro druhého. Soustředím se na celé tělo a mysl klienta a během terapií využívám všechny své znalosti, abychom dokázali pracovat s tématem, které klienta přivádí.